Проект

Проект face art – face future приурочений до виставки німецьких експресіоністів Ернста Барлаха і Кете Колльвіц в Національному художньому музеї України у Києві. Представлені на виставці 41 скульптурна робота, в тому числі і монументальні «Ширяючий ангел собору Гюстров» і «Жебрак» Ернста Барлаха, а також 115 малюнків і графічних робіт з музейних та приватних колекцій Німеччини відображають основні етапи творчого шляху обох митців. Ілюстрована хронологія, що супроводжує виставку, охоплює період з 1867 по 1945 роки і відтворює той історичний контекст, в якому жили і працювали Барлах і Колльвіц.
Понад сто років розділяють нас з епохою Барлаха і Колльвіц. А що ж пов’язує нас з творами цих авторів? Які ідеї митців актуальні і донині? Чи залишаються значущими й досі поняття буття та якості людського існування – чи усе зводиться лише до користолюбства і споживання? Що ми вкладаємо у поняття «сталість і розвиток»? Якщо задати ці питання самому собі, то стане очевидним, що твори двох авторів не залишаються частиною минулого – навпаки, вони зберігають свою актуальність й досі.
Face art – face future задумано як простір для творчих роздумів, що доповнює виставку «Ернст Барлах – Кете Колльвіц. Долаючи межі існування». Митці та арт-медіатори з Гамбурга та Києва співпрацюють з мистецьки-заангажованої молоді над розробкою і створенням нових медіальних та комунікативних меседжів.